× Ласкаво просимо на форум сайту для фермерів!
Ми вітаємо всіх нових учасників!

Коли проводити літнє обрізування кісточкового саду

Більше
11 місяців 3 тижнів тому #164 від admin
Коли проводити літнє обрізування кісточкового саду

На літнє обрізування дерева реагують інакше, ніж на зимове.

Так, навесні дерево має потужний, накопичений у коренях, штамбі та скелетних гілках запас цукрів. Якщо якусь із гілок підрізати, то дерево швидко її відбудує. Накопичені цукри та крохмаль витрачаються на розбудову молодих листочків та, найбільше, на продукування нектару.

Після цвітіння ці запаси вичерпуються, й рослина отримує енергію від сонячних променів. Але на той момент у енергетичних «акумуляторів» рослини заряд іще слабий, й вона не здатна реагувати на зрізання гілок ростом.

Цим періодом можна скористатися для стримуючого обрізання таких сильнорослих порід, як черешня, абрикос, слива, волоський горіх. Для цього є два часові вікна.

Перше – під час цвітіння і відразу після нього. Рекомендовано для персика, волоського горіха і пізніх сортів сливи.

Друге вікно настає після збирання врожаю, у першій половині літа. Воно рекомендоване для черешні, абрикоса, вишні й ранніх сортів сливи.

У цей період на місці зрізу обов’язково залишають довгий чоп (до 25 см), із нього потім виростуть молоді пагони, а рана буде далеко від основних гілок та центрального провідника. Загалом рани від літньої обрізки заживають набагато краще, ніж від зимової.

AgroTimes

Будь-ласка, Увійти або Реєстрація, щоб приєднатись до розмови.

Час відкриття сторінки: 0.236 секунд
Працює на Форум