× Ласкаво просимо на форум сайту для фермерів!
Ми вітаємо всіх нових учасників!

Гірчиця і чорнобривці лікують втомлений ґрунт

Більше
10 місяців 3 тижнів тому #178 від admin
Гірчиця і чорнобривці лікують втомлений ґрунт

У садах, закладених на місці старих плодових насаджень, зростає ризик ґрунтовтоми.

Один із нехімічних методів боротьби з шкідливою біотою у ґрунті ‒ вирощування на втомлених ґрунтах санітарних рослин, які антагоністично діють на шкідливі ґрунтові мікроорганізми й одночасно сприяють розвитку корисної ґрунтової мікрофлори.

До таких культур належать хрестоцвіті культури: біла гірчиця, ярий ріпак та олійна редька, а також чорнобривці, дикі форми спаржі (офіційна назва ‒ холодок лікарський), овес, жито, бобові трави: люпин, люцерна, конюшина й самі боби.

Найефективніше знищують нематод у ґрунті чорнобривці розлогі. Якщо вони ростуть на ділянці три-чотири місяці, то здатні зменшити популяцію нематод на 80%.

Біла гірчиця обмежує розвиток ґрунтових нематод, зокрема й золотистої картопляної. Посіви культури ефективні й проти дротяників.

Вирощування олійної редьки зменшує популяцію нематод у ґрунті на 30-50%, залежно від умов ділянки. За найбільш сприятливих умов ‒ тривалого періоду вегетації, використання якісного насіння не нижче 2-3 репродукції, можна досягти знищення популяції нематод на рівні 90%. Ефективність олійної редьки у боротьбі з ґрунтовими нематодами вища, ніж у гірчиці (30%).

Одним із способів оздоровлення ґрунту є висівання бобових трав на зелене добриво. Кращий ефект отримується за висіву бобових трав два роки поспіль ‒ тоді на ділянці не лише зменшується кількість шкідливих ґрунтових мікроорганізмів, а й ґрунт насичується поживними речовинами.

Повернення втомленому ґрунту повної родючості може тривати від двох до кільканадцяти років, залежно від віку саду чи плантації, які там вирощували раніше.

AgroTimes

Будь-ласка, Увійти або Реєстрація, щоб приєднатись до розмови.

Час відкриття сторінки: 0.214 секунд
Працює на Форум