Як виявити хворобу чорної лінії на волоському горісі

Більше
11 місяців 3 тижнів тому #154 від admin
Як виявити хворобу чорної лінії на волоському горісі

Від моменту інфікування волоського горіха чорною лінією може минути кілька років, перш ніж з’явиться основна ознака хвороби – некротизація у місці щеплення. Адже хвороба має тривалий латентний період.

Тому візуальні обстеження не гарантують виявлення хвороби, як наслідок – потенціал поширення вірусу легко недооцінити. Точно діагностувати чорну лінію на основі візуальних ознак можна лише на термінальних (кінцевих) стадіях. Утім така діагностика теж потрібна.

Для цього ретельно вивчають місце щеплення. Дерева з чорною лінією зазвичай мають невеликі отвори і тріщини в корі на межі між підщепою та сортом. Якщо на цій лінії видалити шматочок кори, то між сортом та підщепою можна зауважити вузьку чорну смужку мертвої тканини.

На підщепі Парадокс, крім цього, можна спостерігати інші прояви гіперчутливої реакції. Зокрема, пухлинні утворення, які нагадують прояви фітофторозу. Для визначення стадії хвороби слід перевірити кілька місць на корі, що опоясує стовбур на рівні ураженої ділянки. Довжина чорної лінії пропорційна стадії хвороби: замкнене коло утворюється лише на пізніх стадіях.

Довідка

Хвороба чорна лінія провокує у горіха несумісність сорту та підщепи та, як наслідок, дефіцит поживних речовин. Чорна лінія вражає лише горіхові дерева на вегетативних (клонових) підщепах. Чорна лінія проявляється як некроз провідних тканин у місці щеплення. Це припиняє транспорт поживних речовин й води між підщепою та сортом (прищепою).

AgroTimes

Будь-ласка, Увійти або Реєстрація, щоб приєднатись до розмови.

Час відкриття сторінки: 0.203 секунд
Працює на Форум