Правильне розташування сортів-запилювачів у горіховому саду

Більше
10 місяців 3 тижнів тому #158 від admin
Правильне розташування сортів-запилювачів у горіховому саду запобігає швидкому поширенню ВСЛЧ

Грамотне розташування у горіховому саду перевірених на відсутність вірусної інфекції сортів-запилювачів є одним із важливих технологічних прийомів, що запобігає швидкому поширенню неповірусу скручування листя черешні (ВСЛЧ).

Крім цього, при проектуванні насадження необхідно враховувати розу вітрів у локальності та наявність можливих джерел інфікованого пилку по сусідству – у культурних чи природних популяціях рослин.

При закладанні комерційних насаджень волоського горіха бажано надавати перевагу сортам, у яких терміни цвітіння тичинкових та маточних квіток не збігаються. Тоді знадобиться перевірити на наявність вірусу лише дерева сортів-запилювачів, розташування яких має враховувати напрямок вітру в конкретній місцевості.

Дослідження динаміки запилення у насадженнях горіха, яке здійснили в Каліфорнії із застосуванням методів мікросателітного аналізу, засвідчило, що батьківськими формами плодів були переважно дерева-запилювачі, розташовані у саду з надвітряного боку.

Серед загальної кількості зрілих плодів частка отриманих унаслідок запилення пилком віддалених дерев була набагато вищою, ніж очікувалося.

Ці дерева-запилювачі були розташовані на відстані 1 км від експериментального насадження з надвітряного боку. Водночас дерева сортів-запилювачів на краю насадження з підвітряного боку майже не брали участі у запиленні дерев сортів-реципієнтів.

AgroTimes

Будь-ласка, Увійти або Реєстрація, щоб приєднатись до розмови.

Час відкриття сторінки: 0.262 секунд
Працює на Форум