Вегетативне розмноження фундука застосовують для збереження цінних ознак сортів

Більше
11 місяців 3 тижнів тому #172 від admin
Вегетативне розмноження фундука застосовують для збереження цінних ознак сортів

Вегетативне розмноження фундука застосовують, аби зберегти цінні ознаки сортів фундука. Для цього є кілька способів: поділ куща, вертикальні та горизонтальні відводки, кореневі відростки, зелене живцювання, щеплення.

Садивний матеріал, отриманий за допомогою вегетативного розмноження, рано вступає у плодоношення. Саджанці-відводки цвітуть вже на перший-третій рік після перенесення в сад, а рослини, отримані живцюванням, зацвітають на третій рік – на початку їх коренева система є слабшою, і це уповільнює розвиток.

Загалом рослини фундука, отримані за допомогою вегетативного розмноження, починають плодоносити на третій-четвертий рік.

Для виготовлення саджанців фундука слід обирати метод, який найбільше відповідає знанням та можливостям виробника.

Розмноження поділом куща – найпростіше, для нього знадобиться лише здорова материнська рослина та елементарні інструменти.

Розмноження відводками вимагає певних навиків, інструментів та витратних матеріалів, материнські рослини теж потребуватимуть спеціального догляду.

Розмноження щепленням передбачає правильний збір і підготовку живців, наявність підщепи, майстерне виконання усіх маніпуляцій та сучасне обладнання. Самі щеплені рослини під час дорощування у розсаднику потребуватимуть дуже дбайливого догляду.

Якщо йтиметься про живцювання, то знадобляться теплиці зі спеціальним мікрокліматом. До укорінення й початку розвитку живців доведеться контролювати обсяги тепла, світла й вологості. Цей спосіб розмноження вимагає високого професіоналізму.

AgroTimes

Будь-ласка, Увійти або Реєстрація, щоб приєднатись до розмови.

Час відкриття сторінки: 0.223 секунд
Працює на Форум