Як натренувати собаку шукати трюфелі

Більше
10 місяців 3 тижнів тому #185 від admin
Нюх на делікатес: як натренувати собаку шукати трюфелі

Шукати трюфелі може навіть дворняга, але та, яка не має хисту до полювання. Тобто не відволікається на мишей, зайців тощо.

Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів фермер з Вінниччини Олександр Джига, який культивує трюфелі.

«Собачка повинен бути грайливим, таким, що любить принести господарю якусь річ тощо, – зазначив він. – Якщо йдеться про спеціалізовані породи, які використовують в Італії, Франції, то підходять деякі види короткошерстих пуделів, німецькі вівчарки, які мають добрий нюх, легко навчаються, добре виконують команди».

Олександр Джига розповів, як тренують собак. «Цуценяті додають у молоко трюфельну олію чи сухий трюфель, стертий у порошок, – поділився він. – Згодом годують трюфельним сиром чи м’ясом. Коли собачка підростає, трюфель кладуть у пластикове яєчко з «Кіндер сюрпризу» з пробитими дірочками, щоб собака чув аромат, і кидають йому, щоб той приніс».

Спочатку так граються в закритих приміщеннях, потім виходять на відкритий простір. Далі ускладнюють завдання — ховають яєчко за деревами, потім закопують. Коли собака приносить це яєчко, йому дають з’їсти щось смачне, наприклад, сир, приправлений трюфельною олією, щоб закріпити в уяві, що він отримає винагороду за те, що приніс знахідку.


AgroTimes

Будь-ласка, Увійти або Реєстрація, щоб приєднатись до розмови.

Час відкриття сторінки: 0.468 секунд
Працює на Форум