Підживлення анальцимом збільшує врожай винограду

Більше
10 місяців 3 тижнів тому #169 від admin
Підживлення анальцимом збільшує врожай винограду

Дослідження українських вчених встановили, що за присутності у ґрунті анальциму – кремнійвмісного мінералу – призупиняється патологічний процес розвитку хвороб грибної етіології у виноградних лозах.

Загалом кореневе підживлення рослин анальцимом на 5,6% збільшило середній урожай винограду з куща та сприяло накопиченню цукру й органічних кислот у ягодах.

Техніко-економічні розрахунки показали, що в результаті кореневого підживлення рослин анальцимом урожайність насаджень зростає на 0,8 тонн/га, а рентабельність вирощування продукції збільшується до 71% порівняно з 69% за використання стандартної технології вирощування.

На практиці кореневе підживлення виноградників анальцимом можна поєднувати з внесенням основних добрив – робити це традиційно восени, стрічковим способом, за допомогою машини УОМ і пристосувань ПРВН-17, ПРВМ-14000, ПУХ-2.

Такий підхід дозволить поєднати внесення добрив в один процес із глибоким розпушуванням ґрунту й омолодженням кореневої системи рослин.

Водночас із анальцимом можна рекомендувати й внесення інших добрив, що поліпшуватимуть родючість і водоутримну здатність ґрунту, активізуватимуть агрономічно-корисні мікроорганізми, знижуватимуть ґрунтовтому і підвищуватимуть урожайність винограду.


AgroTimes

Будь-ласка, Увійти або Реєстрація, щоб приєднатись до розмови.

Час відкриття сторінки: 0.241 секунд
Працює на Форум