Як захистити виноград від оїдіумуму

Більше
10 місяців 3 тижнів тому #190 від admin
5-6 обприскувань за сезон захистять виноград від оїдімуму

Захист від оїдіумуму – небезпечної хвороби винограду – буде дієвим лише якщо виконати обробітки до появи симптомів хвороби. За сезон потрібно п’ять-шість обприскувань, між ними не повинно бути надто великих проміжків. У систему захисту слід обов’язково включати препарати на основі сірки.

Загалом для боротьби з оїдіумом застосовують як соло-фунгіциди на основі пенконазолу, проквіназиду, азоксистробіну, сірки, так і сумішки: тебуконазолу, триадеминолу та спіроксаміну; проквіназиду та тетраконазолу; дифеноконазолу та цифлуфенаміду; трифлоксістробіну та піриметанілу; трифлоксістробіну та тебуконазолу; боскаліду та крезоксим-метилу.

Оїдіум інтенсивно розвивається після теплих зим, у роки з посушливим та спекотним літом та на загущених насадженнях. За останні 20-25 років його агресивність і шкідливість зросли – епіфітотії настають майже щороку.

Ознаки ураження в насадженнях з’являються наприкінці травня – на початку червня, це вторинна інфекція, вона сягає піку наприкінці червня – на початку липня, в серпні її поширення завмирає.

Хвороба розвивається на здерев’янілих пагонах. Сприятливі умови для цього настають восени, у жовтні-листопаді. Уражені оїдіумом лози не визрівають, рослини втрачають морозостійкість.


AgroTimes

Будь-ласка, Увійти або Реєстрація, щоб приєднатись до розмови.

Час відкриття сторінки: 0.275 секунд
Працює на Форум