За якими критеріями обирають ділянку під вишневий сад

Більше
10 місяців 3 тижнів тому #155 від admin
За якими критеріями обирають ділянку під вишневий сад

У товарних насадженнях вишні використовують сортові саджанці, щеплені на антипці, яка досить вимоглива до ґрунту й місця садіння.

Передусім щеплена на антипці вишня потребує ділянок із близькою до нейтральної реакцією ґрунтового розчину (рН 6,6-7).

Важлива умова – ділянка під вишневий сад має розташовуватися на підвищенні. Це потрібно, щоб мінімізувати вплив весняних приморозків, адже вишня цвіте досить рано.

Одна з особливостей підщепи-антипки – виготовлені на ній саджанці погано ростуть на перезволожених ґрунтах. Тому слід обирати місцини, де залягання ґрунтових вод не ближче, ніж 1,5-1,8 м.

Антипці чудово підходять супіщані та легкі глинисті ґрунти, а от ділянки з важкими глинистими та чорноземними ґрунтами непридатні.

В умовах Західної України, Поділля або Полісся, де ґрунти мають кислу або дуже кислу реакцію, треба хоча б за рік до закладання вишневого саду вапнувати на ділянці ґрунт.

Дуже кислі ґрунти вимагають внесення великих доз вапна. На легко- й середньокислих ґрунтах СаО вносять нормою 4,5-6 тонн/га.

У центральних, південних і східних областях України ґрунти мають лужну і сильнолужну реакцію, і ділянки під вишню доведеться закислити.


AgroTimes

Будь-ласка, Увійти або Реєстрація, щоб приєднатись до розмови.

Час відкриття сторінки: 0.459 секунд
Працює на Форум